GDPR POPmedia s.r.o. 25.5.2018
...více

KANCELÁŘ UZAVŘENA 26.2.-9.3.2018
...více

Nové všeobecné obchodní podmínky platné od 14.9.2017
...více

Servis

Provádíme servis, údržbu a dohled nad našim zařízením, ale samozřejmě jsme schopni provést servis i na jiném typu zařízení. Dále pak servis domácích i firemních PC a sítí, který je zpoplatněn dle ceníku nebo na základě složitosti a dohody.


Jak si mohu internet objednat?

Stačí vyplnit objednávkový formulář. My Vás budeme kontaktovat a domluvímne se s Vámi na termínu měření. Během měření vám technik vysvětlí podrobnosti ohledně motáže a zodpoví Vaše případné dotazy. Pokud měřžení dopadne dobře a přípojku půjde zřídit, domluvíme se s Vámi následně na termínu instalace.


Co dělat, když mi nefunguje internet jako první samostatný krok?
Komu nahlásit poruchu (nejede mi internet)?

Jako první zkontrolujte, zda máte povolenou síťovou kartu, zda jste si ji omylem nezakázali (zjistíte to tak, že: kliknete na nabídku start/nastavení/síťová připojení, otevře se vám okno, kde budete mít připojení k místní síti, klikněte na něj pravým tlačítkem myši, dejte povolit). V případě, že máte doma router nebo podobné zařízení, zkuste toto zařízení restartovat (vypnout na 10s ze zázsuvky a zapnout zpět). V případě, že internet stále nebude fungovat, kontaktujte nás prosím na e-mail: info@popmedia.cz nebo tel.: 604 510 621.


Nejde mi načíst webová stránka, co mám dělat?

V první řadě zkuste zadat více webových stránek. Ta, kterou právě zkoušíte může být dočasně nedostupná.


V pravé dolní systémové liště mám u síťového připojení křížek.

Tato situace značí, že nejste připojeni k síti. Vyzkoušejte vypojit a zapojit přívodní kabel.


U počítače se nachází adaptér se dvěmi zdířkami, jak zapojit kabely?

Na adaptéru jsou dvě popisky. Zdířka s popisem LAN, která slouží pro propojení s počítačem a zdířka s popisem POE, která propojuje kabel vedoucí od antény/přijímacího zařízení.


Jak doma zkusím svoji aktuální rychlost internetu?

Možností ve vyhledávačích je spousta např.: www.rychlost.cz


Kam a kdy zasílat platby za internet?

Platby zasílejte na účet číslo 1815863389/0800, variabilním symbolem je číslo Vaší smlouvy.


Je nutné používat antivirovou ochranu. Pokud ano jakou?

Antivirový program je určitě vhodné používat, mnohdy Vám ochrání ztrátu vašich dat, ušetří Vám čas (nemusíte re-instalovat Windows) a dále Vám viry nebudou zpomalovat internet a váš PC.
Doporučujeme NOD 32 nebo AVG antivirus professionál.


Mám doma internet s jedním přívodním kabelem a chtěl bych využívat připojení po bezdrátové síti (notebooky, tablety, telefony aj.)

V případě zájmu můžeme doinstalovat zařízení pro bezdrátové pokrytí Vaší domácnosti nebo firmy. Dodáváme kvalitní a výkonné zařízení, které Vám přivezeme, nainstalujeme, nastavíme a otestujeme na Vašich přístrojích. Tímto způsobem můžete předejít složitému tažení kabeláže jako u klasických rozbočovačů a docílit pokrytí malých bytů až komplexních budov.


Proč internet při stahování ukazuje mnohem menší rychlost, než mám uvedenou na smlouvě?

Na smlouvách je vždy rychlost udávána v jednotkách ,,kbps,, a Váš PC je už přepočítá do jednotek větších, takže ukazuje hodnotu menší ( 8kbp/s = 1kBp/s) příklad 1024kbp/s = 128kBp/s

Faktorů ovlivňující vaši rychlost k internetu je mnoho, proto uvedeme jen několik:

  • pokud už stahujete pomocí DC++ nebo jiných podobných programů z P2P sítí pak vám internet na ostatních stránkách už nemůže jet na 100% , protože velkou část rychlosti používají zmiňované programy
  • pokud budete mít ve svém PC vir nebo nějakého podobného parazita je dost možné, že ovlivní rychlost stahování
  • dalším faktorem ovlivňujícím rychlost jsou servery, na které se připojujete. Ne každý server má takovou kapacitu, aby obhospodařil všechny uživatele internetu v jednu chvíli a to na 100%
  • pokud máte doma 2 a více PC námi dodávanou rychlost si dělíte mezi sebou (to znamená, že nemáte Vaši rychlost krát počet PC v bytě)
  • mnohdy ovlivní rychlost internetu i výkon vašeho PC (hlavně u starých PC je načítání stránek pomalé, je to ovlivněno grafikou, paměti RAM atd.)Pokud Vám nepomohl ani jeden z těchto dotazů neváhejte nás kontaktovat na email: info@popmedia.cz , tel: 604 510 621, 731 802 754